Jak się ubrać do teatru współczesnego?
Rozrywka Joanna Garda - 14-07-2022

Jak się ubrać do teatru współczesnego?

Trzeba mieć świadomość aktualnych trendów w prezentowaniu się w sposób godny. Dokładnie tak, to, w co się ubieramy do teatru, jest również ważne i też powinno być starannie dobrane. Nie jest ważne, do którego teatru się wybierasz, każdy – współczesny czy tradycyjny – wyczucie stylu jest ważne. We współczesnych teatrach zaleca się, aby rozsądny osąd szły w parze z modnymi ubraniami.

Teatr współczesny – jak się ubrać?

Kiedyś kobiety w teatrze ograniczały się do noszenia długich sukienek, ale teraz dostępnych jest o wiele więcej opcji. Mimo to istnieje kilka podstawowych zasad, które z biegiem czasu wciąż są aktualne.

Przygotowując się do teatru, pamiętaj, aby strój był prosty. Nic nadzwyczajnego. To samo dotyczy skromności w odsłanianiu ciała. Krótka sukienka lub top z dekoltem będą nieodpowiednim wyborem.

Współczesnej kobiecie wypada już nosić w teatrze spodnie. Nie mogą to być jednak dżinsy i zdecydowanie lepiej sprawdzą się stylowe chinosy czy cygaretki, dół z kobiecego garnituru czy inne eleganckie spodnie lub w stylu smart-casual.

Taki dół warto uzupełnić zwykłą koszulą w stonowanym lub wyrazistym kolorze lub bluzką eleganckim kroju. Można używać wzorów, ale nie musza być bardzo subtelne. Z powodzeniem można wybrać to, co mamy w swojej garderobie, aby uniknąć niewygodny i postawić na coś sprawdzonego. I mniej elegancki dół tym bardziej elegancka góra i na odwrót.

 Jak się ubrać do teatru współczesnego?

To samo dotyczy mężczyzn. Dziś nie ma zwyczaju nosić smokingu czy eleganckiego garnituru do teatru. Wciąż jednak można spotkać mężczyzn w niego ubranych - jest to część garderoby, którą prawie wszyscy mężczyźni mają w szafie i ubierają na różne okazje. W przypadku teatru - najlepiej trzymać się klasycznych kolorów: czarnego lub granatowego i dobrać odpowiedni dodatki oraz buty - tu najlepsze będą derby lub oxfordy.

Z powodzeniem jednak można postawić na elegancką koszulę i spodnie ze stylową marynarką i połączyć to z butami. Mogą to być brogsy jak i trampki czy sneakersy. Należy jednak pamiętać, że dżins nawet we współczesnym teatrze nie będzie mile widziany.

Jeżeli więc zastanawiasz się, jak się ubrać do teatru współczesnego to najprościej jest postawić na aktualne trendy modowe i wybrać styl smart casual. Niewymuszona, codzienna elegancja sprawi, że będziesz czuć się wygodnie i zarazem odpowiednio dystyngowanie w teatrze współczesnym. Jeżeli lubisz się wyróżniać, możesz wybrać coś bardziej awangardowego, co podkreśli Twój indywidualizm przy zachowaniu tej elegancji.